Posiadacze ogrodów mają różne opcji na ich urządzenie. Jednym z oryginalniejszych, a na pewno niezwykle praktycznych pomysłów, jest zakup huśtawki. Tego typu huśtawka ogrodowa to doskonałe miejsce do odpoczynku, huśtając się można poczytać książkę, po prostu się polenić, a nawet przespać.

Wybór najlepszego modelu uzależniony być powinien od kilku rzeczy. Po pierwsze duże znaczenie ma ilość miejsca w ogrodzie. Jeżeli powierzchnia ogrodu nie zalicza się do największych, to raczej należy zrezygnować z dużych egzemplarzy.

Typowy stelaż huśtawki ogrodowej dla kilku osób będzie długi nawet na 2,5 metra, tak więc cała konstrukcja będzie zajmować spory teren. Należy też wziąć pod uwagę metodę montowania. W przypadku większych modeli zaleca się, aby były one stawiane na twardej powierzchni, przykładowo takiej jak jak beton, żwir czy słupy. Kolejną rzeczą, o której trzeba pomyśleć, jest zapewnienie bezpieczeństwa. Pomimo że pozornie huśtawka do ogrodu wydaje się niegroźnym sprzętem, na którym ciężko zrobić sobie coś poważnego, to w praktyce nie do końca tak jest.

Jeżeli pod wpływem ciężaru paru osób coś pęknie, to taka usterka może się skończyć czymś poważnym. Dlatego ważne jest największe możliwe obciążenie. Powinno być ono co najmniej 10 procent wyższe od całkowitej wagi użytkowników tego sprzętu, lecz jeśli będzie więcej, to tym lepiej. Przy czym trzeba zwrócić uwagę nie tylko na sam stelaż, ale również resztę osprzętu, to znaczy liny, łańcuchy, tuleje czy sprężyny. Każda z wymienionych części będzie decydować o maksymalnym udźwigu, ale też o tym, jak długi czas huśtawka będzie sprawna.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY