Najważniejsze wiadomości w temacie przelotu paralotnią firma Paralotnie Rewal – Trzęsacz publikuje na stronie internetowej. Przykładowo, można dowiadywać się, gdzie stricte odbywa się przelot, czyli z jakiego miejsca się rusza. W dodatku, eksperci ukazują kwestie formalne, a więc w jaki sposób wpisać się na przelot oraz w jakich warunkach pogodowych ma on miejsce.

Przeloty robić mają możliwość osoby o wadze od 30 do dziewięćdziesięciu kg. Ograniczenia do odbycia przelotu to: choroby serca, padaczka, schorzenia układu krążenia oraz schorzenia psychiczne. Dobrze będzie wiedzieć, iż przeloty nie są zarezerwowane na określone dni i godziny. Są albowiem zależne od faktu, jaka w danej chwili panuje pogoda w Rewalu – Trzęsaczu, a zwłaszcza od tego, jaki jest wiatr.

Loty mają miejsce w takim razie na daną chwilę, po obeznaniu się przez ekspertów z tym, jakie panują uwarunkowania na wysokości. Piloci regularnie podkreślają, że najważniejsze w czasie tak cudownej przygody jaką są paralotnie Trzęsacz jest bezpieczeństwo.

Nie należy latać w związku z tym kiedy pada deszcz, w burzy oraz przy wietrze większym niż 6 m/s. Z tego powodu to pilot odbywa lot próbny i na tej przesłance ustala, czy są opcje do odbycia lotów przez te osoby, które zamierzają to robić. Rodzice, jacy chcieliby, by dziecko poleciało paralotnią muszą wyrażać zgodę, kiedy chodzi o osobę niepełnoletnią. Waga dziecka musi również pozostawać większa niż 30 kg i nie wyższa aniżeli dziewięćdziesiąt kg.

Loty osób niepełnoletnich odbywają się tylko pod nadzorem rodziców. Specjaliści podkreślają także, iż znaczenie ma to, jak ktoś się ubiera na lot. Ubranie musi być wygodne, sportowe, a buty idealnie dobierać takie, aby było zabezpieczenie przed spadaniem, czyli albo wiązane lub na rzepy. W chłodne dni dobrze będzie założyć bluzę, bo na górze jest jeszcze chłodniej. Pozostając stosownie przygotowanym z pewnością będzie się zadowolonym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY