Siłownie z klubami fitness to świetne miejsce na to, żeby systematycznie dbać o swoją formę. Jednak są osoby, jakie z różnego powodu nie chcą lub wręcz nie mogą takich miejsc odwiedzać, a jednak będzie im zależało na tym żeby ćwiczyć. Dla nich idealną opcją może być siłownia domowa, którą można urządzić bez wielkich pieniędzy. Rzecz jasna sporo zależeć będzie od tego, ile i jakiego sprzętu ktoś będzie chciał nabyć.

Jeżeli ktoś może dysponować obszerniejszym pomieszczeniem i jeszcze większym kontem w banku, to przeznaczenie trzydziestu tysięcy złotych na zaawansowane urządzenia nie będzie wyzwaniem. Ale na niedużą siłkę, w której można już będzie kompleksowo ćwiczyć całe ciało, na pewno wystarczy dwa tysiące.

Podstawową sprawą, o jakiej trzeba pomyśleć, jest wygospodarowanie dedykowanego miejsca. Aby siłownia domowa mogła spełniać swoją rolę, wcale nie trzeba przeznaczać na nią osobnego pomieszczenia. Starczy wygospodarować jakąś część jednego z pokojów, na którym będzie można ustawić poręcze z ławeczką, a po zakończeniu treningu wszystko po prostu schować.

Ławeczka, o której było wspominane to podstawowe wyposażenie wszystkich siłowni, z hantlami i dużym drążkiem pozwoli na ćwiczenie większości partii mięśniowych. Dobrze jest też zamontować drążek. Drążki oferowane są w rozmaitych typach, można je przykręcać w futrynie drzwi, przy suficie lub na ścianie, a też wszechstronnie rozwijają mięśnie. Jeżeli ktoś dysponuje miejscem, to ciekawą opcją mogą też być wielofunkcyjne maszyny, ale przy nich liczyć się trzeba z większym wydatkiem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY