Możliwości przy wykończeniu domu czy mieszkania są naprawdę nieograniczone. Wiele z rozwiązań jest znanych chyba wszystkim, ale niektóre nie są wcale takie oczywiste. A przecież one mogą albo znacznie polepszyć komfort używania danego budynku, lub też zapewnić ciekawy, atrakcyjny wygląd. Do tej pierwszej grupy z całą pewnością należy hydroizolacja. O ile przy fundamentach używa się jej zawsze, o tyle wielu właścicieli podczas remontu łazienki o niej w ogóle nie myśli. Nie ze względu na koszty, bo przy wszystkich wydatkach te będą stanowiły niewielki fragment całości, ale po prostu z niewiedzy co do tego, jak tego typu rozwiązanie będzie przydatne.

Położenie warstwy izolacyjnej w miejscach narażonych na wilgoć, takich jak okolice wanny czy brodzika będzie zabezpieczeniem przed przeciekami i zapewni dużą szczelność. Z kolei do elewacji różnych budynków w miejsce tradycyjnych tynków mineralnych użyć można drewnianych desek.

Deska elewacyjna to ogromne zróżnicowanie wzorów i kolorów, dzięki czemu można ją bez problemów dopasować do własnego domu. Bardzo dobrze się sprawdza zarówno na całej ścianie, w roli kompleksowego wykończenia, ale też jako dekoracja przy okiennicach, kominach albo szczytach dachów. Deski elewacyjne najczęściej produkuje się z różnych gatunków drewna.

Dzięki zastosowaniu odmian wykazujących dużą odporność na działanie niekorzystnych warunków i używaniu zaawansowanej impregnacji takie deski mogą wytrzymać wiele lat w idealnym stanie. A kolejnym ich dużym plusem jest łatwy i szybki montaż.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY