Chyba każdy z nas dobrze wie, że dbanie o swoje zęby powinno uchronić je przed próchnicą. Ale to wcale nie przekłada się na to, że rzeczywiście ktoś regularnie szczotkował będzie swoje zęby rano i wieczorem, a oprócz tego sporo osób robi to nieprawidłowo.

Jeżeli dołoży się do tego dietę zawierającą cukier w dużej ilości, to wtedy próchnica w pewnym momencie się może zrobić. Jeżeli ubytków nie będzie dużo, to bez żadnego problemu da się je niedrogo zrobić. Znacznie gorsza sytuacja jest, jeżeli pojawi się ból, wówczas może się okazać że będzie trzeba zęba zatruć i przeprowadzić kanałowe leczenie. A to już będzie kosztowało znacznie więcej, bowiem wypełnienie pojedynczego kanału kosztuje obecnie kilkaset złotych, a kanałów takich może być w zębie kilka.

Dlatego też zamiast narażać się na duże wydatki i sporo bólu zdecydowanie lepszą opcją będzie regularne sprawdzanie stanu jamy ustnej. Warto raz na rok odwiedzić jakiś gabinet dentystyczny Łódź i skontrolować swoje zęby. Przeważnie przeglądy takie są bezpłatne, w niektórych przypadkach trzeba będzie ponieść jakąś niewielką opłatę. Stomatolog Łódź sprawdzi dokładnie stan wszystkich zębów, i jeżeli dostrzeże ubytki, to przedstawi plan leczenia.

Na pewno jest to dużo lepsza opcja, niż czekanie aż coś będzie bolało. Co prawda niektóre ubytki będzie można samemu zobaczyć w lustrze, lecz niektórych w ten sposób się nie znajdzie. Dlatego też wizyta w stomatologicznym gabinecie przynajmniej raz w roku ma duże znaczenie, bo uchroni przed sporymi wydatkami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY