Jeżeli w naszym domu przebywa szczeniak, już od początkowych miesięcy jego życia powinniśmy zastanowić się nad jego zgodnym wychowaniem. Jest to ważne zwłaszcza, skutkiem tego, iż już pierwsze miesiące życia każdego pieska mają znaczne znaczenie w jego rozwoju oraz wychowaniu. Jeżeli nasza idealna opieka wobec pieska będzie zgodna, prędko zauważymy w jego zachowaniu pozytywne przymiotniki.

Jeżeli pragniemy wychować psa od wieku szczenięcego, musimy pamiętać, aby wziąć go do domu dopiero, gdy skończy siódmy tydzień życia, bowiem do tego czasu potrzebuje troskliwej opieki matki. Jeżeli wybieramy dla siebie psa z hodowli musimy nie zapominać o wypełnieniu jego metryki, bo w ten sposób stworzonego przez nas pieska będziemy mogli zarejestrować w Związku Kynologicznym. Jeżeli wybieramy pieska z hodowli musimy pamiętać również o książeczce zdrowia pieska, w której to w przyszłości zapisane pozostaną szczepienia, czy też przeprowadzone odrobaczenia.

Kiedy tak właściwie już wybrany przez nas piesek odnajdzie się w naszym mieszkaniu musimy przygotować dla niego miejsce, w którym będzie mógł odpocząć i pobawić się. Jak najbardziej musimy schować przedmioty typu sklep dla psa online, jakie dotąd leżały na niższych półkach, bowiem pies mógłby zaintrygować się niemi a tym samym pogryźć je. Kiedy tak właściwie rozpoczynamy wychowanie pieska, bacznie musimy obserwować jego wszystkie zachowania? W wypadku, gdy zacznie on gryźć przedmioty, dywan czy także meble zareagujmy oraz spokojnie wyjmijmy je mu z pyska.

Jesteśmy w stanie zakupić również dla pieska dobre zabawki, najprawidłowiej twarde, ponieważ pies będzie mógł ostrzyć na nich zęby. Istnieje kilka zasad, do których należałoby się zastosować, by wychowanie naszego pieska przebiegało w sposób przyjemny i bezkonfliktowy. W szczególe nie karcimy go za to, iż zdarzy mu się załatwić swoje potrzeby w mieszkaniu. Jeśli go ukarzemy ma okazję on pomyśleć, że kara jest za to, iż załatwia się on po prostu w należącej do nas obecności. To uczyni, iż pies w trakcie załatwiania się będzie na przykład chował się za meblami. Należałoby również chwalić pieska i nagradzać, kiedy załatwi swoją potrzebę na dworze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY