O tym, że trzeba dbać systematycznie o stan swoich zębów, wiedzą nawet przedszkolaki. Ale mimo że ta wiedza jest dostępna dla każdego, to mimo wszystko nadal sporo osób ma z tym duże problemy. Wynika to z paru rzeczy. Po pierwsze mimo dostępności nowoczesnych szczoteczek i past nadal mycie rano i wieczorem jest pomijane.

Jeśli do tego się dołoży jedzenie bogate w słodycze, to prawdopodobieństwo rozwoju próchnicy znacznie wzrasta. Z tego też powodu tak dużą rolę odgrywają systematyczne przeglądy, które powinno się wykonywać przynajmniej raz na rok. Będzie to dotyczyło zarówno dorosłych osób jak również dzieci, nawet najmniejszych, jakie przyzwyczajać trzeba do siedzenia na fotelu. U dużej części dentystów tego typu przeglądy są całkiem bezpłatne, a jeżeli nawet będzie trzeba za nie zapłacić, to jedynie symboliczną sumę. Trwają one z reguły krótko, co najwyżej do kilkunastu minut, a naprawdę bardzo się przydają.

W czasie przeglądu stomatolog Rembertów sprawdzi dokładnie stan wszystkich zębów jeśli chodzi o ewentualne ubytki. Powinien się też przyjrzeć, czy dziąsła nie potrzebują leczenia, bowiem dość często można samemu nie zauważyć jakiś chorobowych problemów. Jeżeli zostaną znalezione jakieś ubytki, to od razu najlepiej się umówić na wizytę, żeby zająć się leczeniem. Wówczas przeważnie zrobi się to podczas jednej wizyty, i bez żadnego bólu. Dużo informacji w tym temacie można znaleźć na przykład na stronie https://stomatologiazabki.pl, jeżeli ktoś będzie chciał to może tam zajrzeć.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY