Wiele osób zamiast wybieranych najczęściej kotów i psów podejmuje decyzję o posiadaniu jakiegoś innego zwierzęcia. Ich wybór często pada na żółwie, jakie są dość proste w pielęgnacji, nie wymagające zbyt dużo, a jednocześnie często żyjące znacznie dłużej niż właściciel. W sklepach zoologicznych znajdzie się wiele gatunków żółwi, różniących się od siebie rozmiarem, dietą i wymaganiami.

Tak więc przed podjęciem decyzji warto trochę poczytać na ten temat lub też porozmawiać ze specjalistą, żeby kupić taki gatunek jaki najbardziej będzie odpowiadał oczekiwaniom. Dużą rolę odgrywa też to, czy wybrany żółw będzie lądowy czy też wodno-lądowy.

Generalnie zasada jest taka, że te gady powinny być trzymane w warunkach jak najbardziej podobnych do naturalnych. Dlatego też przy drugiej opcji niezbędne będzie również zagwarantowanie odpowiedniego zapasu wody, tak aby żółw mógł z niej wygodnie korzystać. Do tego celu najbardziej odpowiednie będzie terrarium z wyposażeniem, które należy dopasować do konkretnego gatunku. Chodzi tu przede wszystkim o rozmiar, i to żółwia dorosłego, bo nie ma sensu kupować paru różnych terrariów i je co chwilę wymieniać.

Ważne jest też to, aby zapewnić odpowiednie podłoże, a przy żółwiach wodnych również miejsce na kąpiel. Przy niektórych gatunkach może być też niezbędne zachowanie temperatury w odpowiednim zakresie, co będzie oznaczało konieczność zakupu odpowiednich grzałek. Szczęśliwie nie ma z tym dzisiaj żadnego problemu, bo wystarczy sprawdzić jakiś terrarium sklep i w nim kupi się wszystko co niezbędne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY